Dziś jest sobota, 02.07.2022, imieniny Jagody, Urbana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 czerwca 2022 r.

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Trwamy w pięknym, miesiącu czerwcu. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o g. 18,oo. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 

 2. W środę, 29 VI Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o g. 8,oo, 10,15 i 18,oo- wspólna za zmarłych Piotrów i Pawłów  w Dziadowicach o g. 16,oo. Na Mszy św. o g. 18,oo pożegnanie ks. Marcina. Wszystkich parafian, serdecznie zapraszamy, aby podziękować za 7 lat pracy w naszej parafii. Nowym wikariuszem, od 1 VII będzie Ks. mgr Mariusz Smoliński, przez 4 lata wikariusz w Chodczu. 

 3. W piątek, I Piątek lipca. Spowiedź w Dziadowicach od g.16,oo, a  w Malanowie od g. 17,30. Po Mszy św. o g.18,oo do 21,oo Adoracja Pana Jezusa. 

 4. W sobotę, I Sobota. Nabożeństwo wynagradzające NSNM Panny po Mszy św. o g. 18,00. 

 5. W przyszłą niedzielę, na Mszy św.. o g. 12,oo, Ks. Prał. Henryk Ambroziak, odprawi Mszę św. Dziękczynną z racji 50-lecia Kapłaństwa. Wszystkich Parafian, zwłaszcza mieszkańców Sołectwa Miłaczew, serdecznie zapraszamy, aby z naszym Rodakiem dziękować Bogu za dar kapłaństwa.

 6. Od przyszłej niedzieli,3VII, nie ma Mszy św., w niedzielę,      o g. 16,oo

 7. W niedzielę, podczas komunii św., będziemy śpiewali  Suplikacje, a na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Michała, w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy do wstępowania, w ciągu dnia, do kościoła na osobistą modlitwę. Kościół jest zawsze otwarty. 

 8. W piątek o godzinie 18.00 grupa wsparcia św. Jakuba ma kolejne spotkanie w naszej Parafii. To grupa wsparcia dla osób uzależnionych i wracających do zdrowia. Oparta na Piśmie świętym i 12 krokach Anonimowych Alkoholików. Serdecznie zapraszamy. 

 9. Jest do nabycia nowy numer Tygodnika „Idziemy”

 10. W ubiegłym tygodniu, z naszej parafii, odeszli do Pana:   

   + Romuald Dębiński

   + 

 11. Zapraszamy w ciągu tygodnia na nasze stałe cotygodniowe nabożeństwa:

  * w poniedziałki, po Mszy św. o godz. 18.00 - Nabożeństwo do św. Józefa; z przekazaniem obrazu św. Rodziny kolejnej rodzinie

  * we wtorek, po Mszy św. o g. 18.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;

  * w środę o g. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania naszych intencji na kartkach, próśb, błagań, podziękowań do Matki, która chce nam nieustannie pomagać. 

 12. Przypominamy że spotkania formacyjne do bierzmowania i I Komunii św. mają charter obowiązkowy i odbywają się w następujących terminach:

  KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

           -  I i III niedziela miesiąca - msza św. godz. 8.00 

  Natomiast KANDYDACI DO PIERWSZEJ KOMUNII, zapraszamy dzieci od tego tygodnia w 

           - II i IV niedzielę miesiąca - msza św. godz. 12.00.

  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dziś do nabycia tygodnik "Idziemy" wraz z diecezjalnym "Ładem Bożym".

   

* * *

 

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

KONTO PARAFIALNE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA W MALANOWIE 

UL. POŁUDNIOWA 9

62-709 MALANÓW

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie

Nr konta:91 8557 0009 0100 3637 2001 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach. Niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Wszystkim naszym Parafinom, Gościom  Solenizantom nowego tygodnia, wszystkim pracującym i zmagającym się w tym czasie niech, Jezus Chrystus, hojnie błogosławi, abyśmy codziennie potrafili cieszyć się obecnością Boga i Pana, który dla nas stał się człowiekiem. Umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. 

Klęknijmy zatem i módlmy się wspólnie na zakończenie śpiewając suplikacje: "Święty Boże..."

 

     ks. prał. Stanisław Płaszczyk   

proboszcz