Dziś jest czwartek, 19.05.2022, imieniny Iwa, Piotra
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 maja 2022 r.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Trwamy w pięknym, maryjnym miesiącu maju. Nabożeństwo Majowe, po Mszy św. o g. 18,oo. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zachęcamy też do udziału przy     krzyżach czy kapliczkach w swoich wioskach. 

 2. W środę, 18 V przypada 102 rocznica urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Z tej racji serdecznie zapraszamy na różaniec ze św. Jana Pawłem II o g. 20,30. 

 3. W sobotę, 21 V o g. 11,oo, przybędzie do naszej parafii Ks. Bp. Stanisław Gębicki, aby udzielić Sakramentu Bierzmowania Uczniom kl. VIII z naszej parafii. Z tej racji, bardzo proszę Rodziców ,tych uczniów, aby w piątek 20 V, o g.19,oo  pomogli posprzątać kościół na tę uroczystość. Proszę przynieść z sobą narzędzia do mycia. 

 4. W przyszłą niedzielę, 22 V, po Mszy św. o g. 12,oo będzie  spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii św. , 5 VI br. Jeśli to możliwe, zapraszamy obojga rodziców. Podczas tego spotkania będzie możliwość odebrać alby i uregulować należność za pamiątki. 

 5. W przyszłą niedzielę, 22 V o g. 18,oo zapraszamy wszystkich mieszkańców Grąbkowa i poprzeczki na Nabożeństwo Majowe przy krzyżu, k. p. Kaczorowskiej.- Grąbków nr. 1

 6. Prosimy uporządkować krzyże i figury przydrożne, oraz groby swoich najbliższych. Jest włączona woda na cmentarzu. 

 7. W niedzielę, podczas komunii św., będziemy śpiewali  Suplikacje, a na zakończenie Mszy św. modlitwa do św. Michała, w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy do wstępowania, w ciągu dnia, do kościoła na osobistą modlitwę. Kościół jest zawsze otwarty. 

 8. W piątek o godzinie 18.00 grupa wsparcia św. Jakuba ma kolejne spotkanie w naszej Parafii. To grupa wsparcia dla osób uzależnionych i wracających do zdrowia. Oparta na Piśmie świętym i 12 krokach Anonimowych Alkoholików. Serdecznie zapraszamy. 

 9. Jest do nabycia nowy numer Tygodnika „Idziemy”

 10. W ubiegłym tygodniu, z naszej parafii, odeszli do Pana:  

  + Helena Molka, z Kotwasic

   

 11. Zapraszamy w ciągu tygodnia na nasze stałe cotygodniowe nabożeństwa:

  * w poniedziałki, po Mszy św. o godz. 18.00 - Nabożeństwo do św. Józefa; z przekazaniem obrazu św. Rodziny kolejnej rodzinie

  * we wtorek, po Mszy św. o g. 18.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;

  * w środę o g. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania naszych intencji na kartkach, próśb, błagań, podziękowań do Matki, która chce nam nieustannie pomagać. 

 12. Przypominamy że spotkania formacyjne do bierzmowania i I Komunii św. mają charter obowiązkowy i odbywają się w następujących terminach:

  KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

           -  I i III niedziela miesiąca - msza św. godz. 8.00 

  Natomiast KANDYDACI DO PIERWSZEJ KOMUNII, zapraszamy dzieci od tego tygodnia w 

           - II i IV niedzielę miesiąca - msza św. godz. 12.00.

  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dziś do nabycia tygodnik "Idziemy" wraz z diecezjalnym "Ładem Bożym".

   

* * *

 

Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

KONTO PARAFIALNE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA W MALANOWIE 

UL. POŁUDNIOWA 9

62-709 MALANÓW

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie

Nr konta:91 8557 0009 0100 3637 2001 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach. Niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Wszystkim naszym Parafinom, Gościom  Solenizantom nowego tygodnia, wszystkim pracującym i zmagającym się w tym czasie niech, Jezus Chrystus, hojnie błogosławi, abyśmy codziennie potrafili cieszyć się obecnością Boga i Pana, który dla nas stał się człowiekiem. Umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. 

Klęknijmy zatem i módlmy się wspólnie na zakończenie śpiewając suplikacje: "Święty Boże..."

 

     ks. prał. Stanisław Płaszczyk   

proboszcz