Dziś jest poniedziałek, 21.06.2021, imieniny Alicji, Alojzego
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Ogłoszenia parafialne

20 czerwca  2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Nabożeństwo  Czerwcowe, po Mszy św. o g. 18,00.

2. W środę o g. 18,oo Nabożeństwo  do MBN Pomocy.

3. W piątek jest zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów. Msze św. na zakończenie roku będą:

W Malanowie : o g.8,oo dla S. Podst.: Malanów i Miłaczew.

W kaplicy o g. 9,15: dla S. Podst. Dziadowice.

4. Spowiedź na zakończenie roku będzie:

czwartek od g. 17.00  dzieci ze S. Podst. Malanów, Miłaczew

w kaplicy: w czwartek, od g. 16,00 -  dzieci z Dziadowic

5. W środę, 23 VI ,w wigilię uroczystości Św. Jana Chrzciciela. Wspólna Msza św. za zmarłe Janiny i zmarłych Janów o g. 18,30.

6. W niedzielę, 27 VI o g. 10,15 wspólna Msza św. za zmarłe Władysławy i zmarłych Władysławów. Można zgłaszać, tych naszych bliskich zmarłych, na te wspólne Msze.

7. Przypominamy, że 24 VI, 27 VI, 29 VI o g. 18,oo są  wspólne Msze św. za: Janiny i Janów, Władysławy i Władysławy, Piotrów i Pawłów.  Można zgłaszać, tych naszych bliskich Zmarłych na te  wspólne Msze św.

8. Zapraszamy w ciągu tygodnia na nasze stałe cotygodniowe nabożeństwa:

* w poniedziałki, po Mszy św. o godz. 18.00 - Nabożeństwo do św. Józefa

* we wtorek, po Mszy św. o g. 18.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;

* w środę o g. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania naszych intencji na kartkach, próśb, błagań, podziękowań do Matki, która chce nam nieustannie pomagać.

Przypominamy że spotkania formacyjne do bierzmowania i I Komunii św. mają charter obowiązkowy i odbywają się w następujących terminach:

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

-  I i III niedziela miesiąca - msza św. godz. 8.00

Natomiast KANDYDACI DO PIERWSZEJ KOMUNII, zapraszamy dzieci od tego tygodnia w

- II i IV niedzielę miesiąca - msza św. godz. 12.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dziś do nabycia tygodnik "Idziemy" wraz z diecezjalnym "Ładem Bożym".

9.

10. Przypominamy wszystkim Parafianom i Gościom, że od

13 czerwca 2021 ROKU

Według nowych przepisów KPRM i MZ w kościele trzeba, zasłaniać usta i nos oraz zachować dystans między osobami.

Jak będzie to wyglądało w naszej parafii:

OD 13 czerwca 2021 ROKU

W KOŚCIELE PARAFIALNYM W MALANOWIE

50% miejsc zajętych osób!

W KOŚCIELE FILIALNYM W DZIADOWICACH

50% miejsc zajętych osób!

(zachowujemy odległość 2 metry między osobami, zasłaniamy usta i nos, zakładamy maseczki)

Pamiętajmy, że pierwszeństwo mają osoby związane z zamówioną intencją, czy odbywającym się nabożeństwem; (pogrzeb, chrzest, ślub) Uszanujmy naszych Seniorów, jeśli się spóźnią, i dajmy im możliwość siedzenia w ławkach

Decyzja ważna jest do odwołania przez KPRM i MZ

Kary za brak maseczki są następujące:

Za nieosłonięcie twarzy grozi policyjny mandat, kara sądowa lub kara administracyjna od sanepidu. Za niezasłanianie nosa i ust lub inne naruszenia reżimu antywirusowego grozi:

Nadal wszystkie pilne ogłoszenia i komunikaty podajemy w zakładce "aktualności". Bardzo prosimy o ich sprawdzanie i czytanie, oraz przekazywanie innym. Pozostaje nam taki sposób komunikacji z naszymi parafianami.

Godziny pozostałych Mszy św.  w bieżącym tygodniu podajemy z zakładce - intencje mszalne. Wszystkie komunikaty Księdza Biskupa zamieszczamy w zakładce - aktualności. Więcej informacji funkcjonowania parafii będziemy podawać na bieżąco.

* * *

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii. Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

KONTO PARAFIALNE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA W MALANOWIE

UL. POŁUDNIOWA 9

62-709 MALANÓW

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie

Nr konta:91 8557 0009 0100 3637 2001 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach. Niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Wszystkim naszym Parafinom, Gościom  Solenizantom nowego tygodnia, wszystkim pracującym i zmagającym się w tym czasie z pandemią koronawirusa i kwarantanną, niech, Jezus Chrystus, hojnie błogosławi, abyśmy codziennie potrafili cieszyć się obecnością Boga i Pana, który dla nas stał się człowiekiem. I dla nas podjął mękę krzyżową, ale umarł i ZMARTWYCHWSTAŁ i posyła nam swojego Ducha.

Klęknijmy zatem i módlmy się wspólnie na zakończenie śpiewając suplikacje: "Święty Boże..."

ks. prał. Stanisław Płaszczyk