Dziś jest czwartek, 21.01.2021, imieniny Agnieszki, Jarosławy

17 stycznia 2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA

II Tydzień zwykły

1. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu. Trwamy na modlitwie z naszymi starszymi braćmi w wierze i oddajemy chwałę Jedynemu Bogu.

2. Od jutra - tj. od 18 stycznia do 25 stycznia trwa w Kościele Powszechnym Tydzień modlitw o jedność Chrześcijan. W tym roku pod hasłem: "Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie owoc obfity". (J 15,5-9).

3. W przyszłą niedzielę będziemy z woli Ojca Świętego Franciszka przeżywać Niedzielę Biblijną.

4. Zwykle po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynaliśmy wizytę duszpasterską - kolędę. Jednak z przyczyn wszystkim wiadomych kolęda w tym roku będzie w innej formie. Szczegóły podamy jeśli zakończy się "NARODOWA KWARANTANNA".

5. W czwartek w liturgii kościoła wspominamy św. Agnieszkę - dziewicę i męczennicę - to także Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka.  Wszystkim naszym kochanym babciom i dziadkom dziękujemy za dar wspaniałego serca dla swoich wnucząt. Życzymy zdrowia, cierpliwości i dużo łask Bożych.

6. W przyszłą niedzielę na prośbę Caritas Chorwacji i Przewodniczącego Episkopatu Polski przed kościołami będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi 29 grudnia 2020 roku. już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Zamówienia na Msze św. na 2021 r. przyjmujemy od poniedziałku, 2 XI. JEŚLI TO MOŻLIWE STARAJMY SIĘ ZAŁATWIĆ TE SPRAWY TELEFONICZNIE.

8. Przypominamy że spotkania formacyjne do bierzmowania i I Komunii św. mają charter obowiązkowy i odbywają się w następujących terminach:

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

-  I i III niedziela miesiąca - msza św. godz. 8.00

KANDYDACI DO PIERWSZEJ KOMUNII

- II i IV niedziela miesiąca - msza św. godz. 12.00

ZE WZGLĘDÓW EPIDEMICZNYCH

SPOTKANIA ZOSTAJĄ ZAWIESZONE!

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dziś do nabycia tygodnik "Idziemy" wraz z diecezjalnym "Ładem Bożym".

Zapraszamy w ciągu tygodnia na nasze stałe cotygodniowe nabożeństwa:

* we wtorek, po Mszy św. o g. 18.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;

* w środę o g. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania naszych intencji na kartkach, próśb, błagań, podziękowań do Matki, która chce nam nieustannie pomagać.

10. Przypominamy wszystkim Parafianom i Gościom, że od SOBOTY 24 PAŹDZIERNIKA JESTEŚMY W CZERWONEJ STREFIE EPIDEMICZNEJ. Według nowych przepisów KPRM i MZ w kościele trzeba, zasłaniać usta i nos oraz zachować dystans między osobami - 1 OSOBA PRZYPADA NA 15 M KWADRATOWYCH

11. Jak będzie to wyglądało w naszej parafii:

OD 29 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU

W KOŚCIELE PARAFIALNYM W MALANOWIE - 40 osób!

MOGĄ USIĄŚĆ 1 OSOBA W ŁAWCE ZACHOWUJĄC DYSTANS - 2 m.

(1 ławka - 1 osoba, zachowujemy odległość 2 metry między osobami, zasłaniamy usta i nos, zakładamy maseczki

W KOŚCIELE FILIALNYM W DZIADOWICACH

(zachowujemy odległość 2 metry między osobami, zasłaniamy usta i nos, zakładamy maseczki)

Pamiętajmy, że pierwszeństwo mają osoby związane z zamówioną intencją,czy odbywającym się nabożeństwem; (pogrzeb, chrzest, ślub) Uszanujmy naszych Seniorów, jeśli się spóźnią, i dajmy im możliwość siedzenia w ławkach

Decyzja ważna jest do odwołania przez KPRM i MZ

Kary za brak maseczki są następujące:

Za nieosłonięcie twarzy grozi policyjny mandat, kara sądowa lub kara administracyjna od sanepidu. Za niezasłanianie nosa i ust lub inne naruszenia reżimu antywirusowego grozi:

Nadal wszystkie pilne ogłoszenia i komunikaty podajemy w zakładce "aktualności". Bardzo prosimy o ich sprawdzanie i czytanie, oraz przekazywanie innym. Pozostaje nam taki sposób komunikacji z naszymi parafianami.

Godziny pozostałych Mszy św.  w bieżącym tygodniu podajemy z zakładce - intencje mszalne. Wszystkie komunikaty Księdza Biskupa zamieszczamy w zakładce - aktualności. Więcej informacji funkcjonowania parafii będziemy podawać na bieżąco.

* * *

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii. Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

KONTO PARAFIALNE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA W MALANOWIE

UL. POŁUDNIOWA 9

62-709 MALANÓW

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie

Nr konta:91 8557 0009 0100 3637 2001 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach. Niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Wszystkim naszym Parafinom, Gościom  Solenizantom nowego tygodnia, wszystkim pracującym i zmagającym się w tym czasie z pandemią koronawirusa i kwarantanną, niech Nowo Narodzony Bóg-Człowiek, Jezus Chrystus, hojnie błogosławi, abyśmy codziennie potrafili cieszyć się obecnością Boga i Pana, który dla nas stał się człowiekiem.

Klęknijmy zatem i módlmy się wspólnie na zakończenie śpiewając suplikacje: "Święty Boże..."

ks. prał. Stanisław Płaszczyk