Dziś jest sobota, 31.07.2021, imieniny Ignacego, Ernesty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

879428ebfc437199c215e43d05829631

Jak wyrazić to co niewyrażalne,

jak pojąć to co jest niepojęte,

jak odkryć to czego nie można odkryć...

 

Bo jeden jest i nie ma innego...

Jeden Bóg Ojciec, Jeden Bóg Syn Boży, Jeden Bóg Duch Święty...

Wierzysz w to...

nie zrozum, nie licz, nie wyobrażaj, nie mierz, nie waż...

Uwierz... Jeden w Trzech Osobach...

w Trzech Osobach ale Jeden

 

 

Bóg Ojciec

"USIŁOWAĆ" 

Bóg Ojciec usiłuje nas zdobyć, usiłuje Cię znaleźć. nigdy nie rezygnuje i znajdzie nas. Będzie nas szukał jak psychofan aż nas znajdzie, Bóg jest naszym fanem. Bóg tak uwielbia człowieka, tak go kocha, że całą swoją boską naturą "USIŁUJE ZNALEŹĆ" człowieka...

 

Syn Boży

"JESTEM"

Ja jestem z Wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. To najpiękniejsze imię Boga - JESTEM - Najważniejsza cecha Boga polega na tym, że tam gdzie jest człowiek tam JEST Bóg. Nie był, nie będzie - JEST. Tu gdzie jest człowiek, tu gdzie się się dzieje - JEST. Jest z człowiekiem i jak mówił ojciec Joachim Badeni - Bóg to nie kiełbasa, żeby go czuć" ani dezodorant czy perfumy. Pan Bóg JEST od wierzenia nie od czucia. A wiara polega na akcie: nie widzę, nie czuję, nie słyszę - ale WIERZĘ - że JESTEŚ obok mnie, że JESTEŚ ze mną, że mnie w żadnej sekundzie nie opuszczasz.

 

Duch Święty

"WSPIERAĆ, PRZYCHODZI Z POMOCĄ"

Kiedy nie umiemy się modlić, kiedy nie umiemy się modlić, kiedy jesteśmy w duchowej agonii, to Duch przychodzi z pomocą w naszej słabości. Bóg w Duchu świętym przychodzi do nas jak jesteśmy w takim właśnie stanie agonalnym duchowo.

 

Może własnie tak PRZYJMIESZ dziś Trójcę Świętą?

 

Bóg Ojciec - USIŁUJE CIĘ ZNALEŹĆ,

Syn Boży - po prostu JEST,

a Duch Święty WSPIERA I PRZYCHODZI Z POMOCĄ...

Czujesz, nie czujesz... nie czuj... UWIERZ!

 

 

 

o. Adam Szustak

zam. ks. Marcin Zaworski

 

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności