Dziś jest poniedziałek, 21.06.2021, imieniny Alicji, Alojzego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » PILNE! UWAGA! UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01. 11. 2020 r.

PILNE! UWAGA! UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01. 11. 2020 r.

20200408_140702

Jak będzie wyglądała Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku? To pytanie zaczęło się pojawiać bardzo często w naszych codziennych rozmowach? Czy zamkną cmentarze? Czy będzie można się przemieszczać i odwiedzać groby swoich bliskich? W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w dniu wczorajszym zostały podjęte następujące zarządzenia:

 

Poniżej publikujemy treść komunikatu

Kurii Diecezjalnej we Włocławku:

 

Komunikat dotyczący organizacji Uroczystości Wszystkich Świętych w Diecezji Włocławskiej


W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi w dniu 23 października br. przez stronę rządową obostrzeniami, Kuria Diecezjalna informuje o decyzjach podjętych przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa:

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte powinny zostać odprawione w kościołach parafialnych według porządku niedzielnego, z uwzględnieniem możliwości sprawowania ich na tych cmentarzach, na których znajdują się kościoły lub kaplice, zgodnie z nałożonymi przez władze limitami liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 7 m2).

2. Na cmentarzach odwołane zostają Msze święte polowe, nabożeństwa i procesje. Ich celebrację należy przenieść do kościołów.

3. Ofiary składane na tacę w dzień Wszystkich Świętych tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

4. Zachęca się wiernych, aby nawiedzenie grobów swoich bliskich rozłożyli na czas pierwszych ośmiu dni listopada; księży natomiast, by organizowali nabożeństwa za zmarłych i zaprosili wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych w ciągu oktawy uroczystości Wszystkich Świętych.

5. Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można będzie zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.

6. Ponieważ dalsze decyzje w sprawie cmentarzy, co do ograniczeń i zasad zostały zapowiedziane na przyszły tydzień, Kuria Diecezjalna prosi księży o śledzenie aktualnych komunikatów wydawanych przez stronę rządową.

 


 
Ks. prał. dr hab. Wojciech Frątczak
        Wikariusz Generalny
 
Włocławek, 23 października 2020 r. (L.dz. 1071/2020)

 

Cyt. za Diecezja Włocławska

Zam. ks. Marcin Zaworski

24 X 2020


Pozostałe aktualności