Dziś jest poniedziałek, 21.06.2021, imieniny Alicji, Alojzego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » Na pomoc poszkodowanym w eksplozji w Bejrucie

Na pomoc poszkodowanym w eksplozji w Bejrucie

obrazek (1)
 

„Proszę, by w niedzielę 16 sierpnia po wszystkich Mszach świętych przeprowadzona została zbiórka do puszek na pomoc ofiarom tragedii w Libanie. Włączając się w ogólnopolską akcję, nawet niewielką ofiarą, ale płynącą z serca, wspomóżmy ludzi dotkniętych nieszczęściem” – zaapelował do wiernych diecezji włocławskiej bp Wiesław Mering. Niedziela 16 sierpnia w całej Polsce będzie dniem solidarności z Libanem. Apel Biskupa Włocławskiego odczytany został w kościołach w niedzielę 9 sierpnia.
 
Zwracając się do diecezjan bp Mering przyznał, że „wszyscy zostaliśmy dogłębnie poruszeni eksplozją w Bejrucie w Libanie”. W jej efekcie kilkaset tysięcy ludzi zostało pozbawionych domów, kilka tysięcy osób zostało rannych, a wielu zabitych. „Myślę, że nie ma pośród nas nikogo, kto nie chciałby przyjść w tej sytuacji z pomocą ludziom dotkniętym tak wielkim nieszczęściem, o co chcę Was serdecznie poprosić. Liban w znacznej części jest krajem chrześcijańskim. Obowiązuje nas zatem chrześcijańska solidarność nie tylko z bliźnim, ale szczególnie z braćmi w wierze” – zaapelował hierarcha.
 
Zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom tragedii w Libanie zostanie przeprowadzona w niedzielę 16 sierpnia po wszystkich Mszach świętych na terenie całej diecezji.

 

Cyt. za Diecezja Włocławska

zam. ks. Marcin Zaworski


Pozostałe aktualności