Dziś jest piątek, 17.09.2021, imieniny Franciszka, Hildegardy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » KOLĘDA INNA NIŻ WSZYSTKIE...

KOLĘDA INNA NIŻ WSZYSTKIE...

obrazek (3)
 1. Tradycja kolędowa jest mocno zakorzeniona w praktyce Diecezji Włocławskiej. Dlatego nie chcemy rezygnować z kolędy, ale zalecić jej przeprowadzenie w różnych formach, dostosowanych do obowiązujących norm i obostrzeń sanitarnych, oraz w odpowiednim do tego czasie – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w „Zarządzeniu w sprawie wizyty kolędowej w Diecezji Włocławskiej” z dnia 17 grudnia 2020 r.

 2. W związku z panującą epidemią koronawirusa uprzejmie informujemy, że w tym tygodniu rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską w naszej Parafii. Jednak, ze względu na pandemię, przyjmie inną formę niż w latach ubiegłych. Nie chcemy Was i siebie narażać na jakieś  niebezpieczeństwo zarażenia. Dlatego serdecznie zapraszamy, w wyznaczone dni, Was, z poszczególnych  wiosek, czy ulic, do kościoła na specjalną Mszę św. o g. 18.00, w intencji danej wioski, czy ulicy. W dniu, w którym będzie wyznaczona dana wioska, czy ulica, parafianie, przed przyjściem do kościoła przygotują stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, kropidło i naczynie na wodę święconą, którą tego dnia otrzymają w kościele. Po Mszy św., każda rodzina może zakończyć tę Wizytę Duszpasterską w gronie rodziny, według otrzymanego scenariusza.

   

  Porządek tych Mszy św. KOLĘDOWYCH w tym tygodniu:

   

 3. Poniedziałek, 29 marca 2021 r.

  Wielki Poniedziałek          

  18.00 * O Boże Błogosławieństwo dla: 

                Dziadowice   (w kapicy w Dziadowicach)

                                                                               

  Wtorek, 30 marca 2021 r.

  Wielki Wtorek          

  18.00 *  O Boże Błogosławieństwo dla: 

                 Dziadowice Folwark, Dziadowice Parcele, Brody 

                 (w kaplicy w Dziadowicach)

   

  Gdyby ktoś z parafian chciał, by  była u niego kolęda tradycyjna, to prosimy, aby  umówił się co do terminu z Ks. Proboszczem.

  Obrazek: za https://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,tegoroczna_koleda_w_zmienionym_terminie_i_w_roznych_formach,1636.html

ks. Marcin Zaworski


Pozostałe aktualności