Dziś jest piątek, 17.09.2021, imieniny Franciszka, Hildegardy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » CZYŻBY MIELI NIE PRZYJŚĆ ? ? ?

CZYŻBY MIELI NIE PRZYJŚĆ ? ? ?

orszak_2020_123

Czyżby mieli nie przyjść?

 

Wieść gminna głosi, że w tym roku Kacper – jest na kwarantannie, Melchior – żyje w izolacji, Baltazar – gdzieś się zagubił, a Herod z Herodową nie przyjmują gości.

To czyżby Trzej Królowie nie szukali w tym roku Nowonarodzonego Mesjasza? Gwiazda Betlejemska już  świeci, a więc Chrystus się narodził… Czas już go odnaleźć!

Mimo, że w tym roku tyle przeszkód i ograniczeń, to Trzej Królowie przybywają, i Dobrą Nowinę ogłaszają.  Niech w tym trudnym szarym ponurym czasie, znajdzie się chwila na radosne, kolorowe świętowanie Uroczystości Objawienia Pańskiego. 

Zapraszamy serdecznie Wszystkich, bez wyjątku na Tegoroczny Mini -  6 Malanowski Orszak Trzech Króli – 6 stycznia 2021 roku na godzinę 12.00 na Eucharystię Orszakową, gdzie szczególnie chcemy świętować Objawienie Boga człowiekowi.

Zapraszamy szczególnie dzieci w kolorowych strojach – Kolędników Misyjnych, GWIAZDY BETLEJEMSKIE, wiemy że nie ma odwiedzin w domach, ale serdecznie zapraszamy na świętowanie Misyjnego Dnia Dzieci. Myślę, ze Trzej Królowie też się znajdą i drogę do Boga odnajdą.

 

6 stycznia 2021 – Objawienie Pańskie

Trzech Króli – Kacpra, Melchiora i Baltazara

C + M + B 2021

Odszukaj strój i przyjdź odnaleźć Nowonarodzonego Mesjasza!

Malanów, kościół św. Stanisława, godz. 12.00!

 

ZE WZGLĘDÓW EPIDEMICZNYCH

ORSZAK NIE MOŻE ODBYĆ SIĘ  NA ULICY PARKOWEJ!

 

ZAPRASZAMY DO KOŚCIOŁA NA GODZINĘ 12.00.

  

Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli są słowa Jana Kochanowskiego z Pieśni XIII z Ksiąg Wtórych „Panu dzięki oddawajmy”. Tymi słowami pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Bogu za to, że 10 lat temu uchwałą Sejmu uczyniono dzień 6 stycznia dniem wolnym od pracy. Stało się to po 50 latach od chwili gdy w 1960 roku władze komunistyczne uczyniły go dniem pracy. Jesteśmy Bogu wdzięczni za możliwość pełnego świętowania Epifani, jesteśmy wdzięczni za życie, za wiarę, za rodzinę i wszelkie dobro, którym na przestrzeni wieków obdarzał naszą Ojczyznę.

„Panu dzięki oddawajmy” również za inicjatywę jaką jest Orszak Trzech Króli, za wspólnotowy jej wymiar, za radość, którą przynosi i za rodziny, które angażują się w przygotowania i biorą  w tej inicjatywie udział. 

Orszak Trzech Króli co roku ma nowe hasło i co roku ma inny scenariusz i choć opowiadamy zawsze tę samą historię ewangeliczną sprzed 2000 lat o Narodzeniu Zbawiciela, to jednak opowiadamy ją innymi słowami. Tegoroczny scenariusz zainspirowany jest słowami naszych narodowych wieszczów.

 źródło - www.orszak.org

 

W latach minionych setki miejscowości organizowały Orszaki Trzech Króli. Fundacja w tym roku wysłała do 2500 punktów w całej Polsce (domów kultury, parafii, Kół Gospodyń i lokalnych stowarzyszeń) pakiety, a w nich 700 tysięcy koron, 300 tysięcy śpiewników, 350 tysięcy gazetek misyjnych i 300 000 nalepek, które będą wykorzystane do świętowania Epifanii w Mini Orszakach, czy Orszakach Kolęd lub rozdane jako pamiątka z tego święta.

zam. ks. Marcin Zaworski

 


Pozostałe aktualności