Dziś jest piątek, 17.09.2021, imieniny Franciszka, Hildegardy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » Chciałem być… MINISTREM czy MINSTRANTEM…

Chciałem być… MINISTREM czy MINSTRANTEM…

IMG-20210414-WA0037

Chciałem być…

MINISTREM czy MINSTRANTEM…

Nowi MINISTRANCI w Dziadowicach

Tak kariera się zaczyna, a kto wie gdzie będzie finał…

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego, zwana niegdyś Niedzielą Białą czy Przewodnią zawsze w Kościele miała wyjątkowe znaczenie. W tym roku w naszym kościele w Dziadowicach miała jeszcze bardziej wyjątkowy charakter, gdyż podczas Uroczystej Niedzielnej Eucharystii, Ks. Prał. Stanisław Płaszczyk przyjął do Liturgicznej Służby Ołtarza pięcioro chłopców przygotowanych wcześniej do tej posługi przez ich starszego kolegę – Daniela Włodarczyka.

Pomocą także służyła i bacznym okiem przyglądała się  tym chłopcom przez szereg niedziel pani Maria Ignasiak –  Twórczyni i Opiekunka Kościoła w Dziadowicach. Nowi ministranci złożyli uroczyście swoje przyrzeczenia, w których zobowiązali się do służby przy chrystusowym ołtarzu.

Widocznym znakiem przynależności do ministranckiej grupy są białe komże, które zostały uroczyście nałożone na kandydatów. A nowi ministranci zostali pobłogosławieni przez księdza proboszcza.

Naszymi nowymi bohaterami ostatniej niedzieli  zostali:

Paweł Korolczuk

Piotr Sałata

Alan Włodarczyk

Filip Włodarczyk

Jan Włodarczyk

Nowym ministrantom i ich rodzicom GRATULUJEMY i życzymy wytrwałości w posłudze na wzór św. Dominika Savio, czy św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za ich powołanie i prosimy o jeszcze... I niech dobry Bóg dokona w nich dzieła, które sam rozpoczął. Jak to jest być MINSTREM czy MINISTRANTEM…

 

GALERIA ZDJEC PONIŻEJ, ZAPRASZAMY

Nowi Ministranci w Dziadowicach

 

ks. Marcin Zaworski

fot. Daria Włodarczyk

 


Pozostałe aktualności