Dziś jest sobota, 17.04.2021, imieniny Roberta, Rudolfa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » 16 października 78 roku... słyszy świat "HABEMUS PAPAM" i doznaje szoku...

16 października 78 roku... słyszy świat "HABEMUS PAPAM" i doznaje szoku...

16 października 78 roku...

słyszy świat "HABEMUS PAPAM"

i doznaje szoku...

 

Wspomnijmy ten pamiętny dzień...

 

 

16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię JAN PAWEŁ II. 

 

16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP 27 lipca 2005 roku – jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory

Święto było obchodzone po raz pierwszy w 2001 roku i nie jest dniem wolnym od pracy.

Relacja dostępna tutaj:

 https://www.youtube.com/watch?v=uPtKVeJKoYM

 

 zam. ks. Marcin Zaworski


Pozostałe aktualności