Dziś jest niedziela, 20.09.2020, imieniny Eustachego, Filipiny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 

 

20 września 2020 r. 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada  Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się dziś o rzetelne i uczciwe media, które będą przekazywały prawdziwie i sprawdzone wiadomości.

 2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy szczególnie:

   w poniedziałek - Święto św. Mateusza - patrona celników,

                             finansistów, bankowców, ekonomistów

  w środę - św. O. Pio - patrona chorych, cierpiących

  w sobotę - św. Kosmę i Damiana - patrona aptekarzy

                   i farmaceutów

 3. Po przewie wakacyjnej, wraca popołudniowa Mszy św. o g. 16.00. Sympatyków i parafian, i gości z tej mszy św. zapraszamy na tę godzinę mszy świętej.

 4. Także po przerwie pademiczno-wakacyjnej wznawiamy nasze stałe spotkania formacyjne dla rodziców i uczniów, którzy przygotowują się w tym roku szkolnym do przyjęcia sakramentów świętych. A zatem w przyszłą niedzielę (27 września) na g. 8.00 zapraszamy uczniów VIII kl. oraz ich rodziców na uroczyste rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Po zakończeniu Mszy św. bardzo serdecznie zapraszamy rodziców tych uczniów na spotkanie. Bardzo proszę, aby przynajmniej jedno z rodziców było obecne na tym spotkaniu i aby podpisali oboje rodzice zgodę, by ich dziecko przystąpiło w tym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania.

 5. Natomiast także w przyszłą niedzielę, (27 września)   na g. 12.00 zapraszamy uczniów klas III klas Szkół Podstawowych oraz ich rodziców na uroczyste rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. również będzie spotkanie z rodzicami tych dzieci. Bardzo proszę, aby oboje, a jeśli to niemożliwe, to przynajmniej jedno z rodziców, wzięło udział w tym nabożeństwie i złożyło deklarację, że wyraża zgodę, aby ich dziecko przystąpiło w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej.

 6. Przypominamy że spotkania formacyjne mają charter obowiązkowy i odbywają się w następujących terminach:

  KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

                -  I i III niedziela miesiąca - msza św. godz. 8.00

  KANDYDACI DO PIERWSZEJ KOMUNII

                - II i IV niedziela miesiąca - msza św. godz. 12.00

 7. Także po przerwie pademiczno-wakacyjnej wznawia swoją działalność Świetlica Parafialna. W tym roku szkolnym proponujemy dwie grupy spotkań:

  DZIECI MŁODSZE - w poniedziałki - od godz. 15.00 do 17.00 (od przedszkola do klas III)

  DZIECI STARSZE - środy lub czwartki od godz. 15.00 do 17.00 (klasy IV-VIII). Zajęcia będą także związane z pomocą w nauce. Wolontariuszy, nauczycieli serdecznie zapraszamy do współpracy.

  Rodziców prosimy o kontakt i zapisy w poniedziałek 21 września br. o godz. 19.00 w Świetlicy Parafialnej w Malanowie.

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dziś do nabycia tygodnik "Idziemy" wraz z diecezjalnym "Ładem Bożym" który w tym roku przeżywa jubileusz 75-lecia swojego powstania. Warto pamiętać, że pierwszym redaktorem i założycielem naszego diecezjalnego pisma był Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. Cały czas módlmy się o Jego rychłą beatyfikacje.

 9. Można nabywać kalendarze ścienne na rok 2021. Kalendarze będą sprzedawane w kaplicy przedpogrzebowej. Są już do nabycia kalendarze książkowe.

 10. Zapraszamy w ciągu tygodnia na nasze stałe cotygodniowe nabożeństwa:

  * we wtorek, po Mszy św. o g. 18.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;

  * w środę o g. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania naszych intencji na kartkach, próśb, błagań, podziękowań do Matki, która chce nam nieustannie pomagać.

 11. Przypominamy wszystkim Parafianom i Gościom, że od niedzieli tj. 30 maja 2020 r. zostały zniesione limity osób obecnych w kościołach. Według nowych przepisów KPRM i MZ w kościele trzeba, zasłaniać usta i nos oraz zachować dystans między osobami - 2 metry.

 12. Jak będzie to wyglądało w naszej parafii:

OD 31 MAJA 2020 ROKU

W KOŚCIELE PARAFIALNYM W MALANOWIE

MOGĄ USIĄŚĆ TRZY OSOBY W ŁAWCE ZACHOWUJĄC DYSTANS - 2 m.

(wszystkie ławki mogą być zajęte,1 ławka - 3 osoby, zachowujemy odległość 2 metry między osobami, zasłaniamy usta i nos, zakładamy maseczki

W KOŚCIELE FILIALNYM W DZIADOWICACH 

(zachowujemy odległość 2 metry między osobami, zasłaniamy usta i nos, zakładamy maseczki)

Pamiętajmy, że pierwszeństwo mają osoby związane z zamówioną intencją,czy odbywającym się nabożeństwem; (pogrzeb, chrzest, ślub) Uszanujmy naszych Seniorów, jeśli się spóźnią, i dajmy im możliwość siedzenia w ławkach 

Decyzja ważna jest do odwołania przez KPRM i MZ

Kary za brak maseczki są następujące:

Za nieosłonięcie twarzy grozi policyjny mandat, kara sądowa lub kara administracyjna od sanepidu. Za niezasłanianie nosa i ust lub inne naruszenia reżimu antywirusowego grozi:

Nadal wszystkie pilne ogłoszenia i komunikaty podajemy w zakładce "aktualności". Bardzo prosimy o ich sprawdzanie i czytanie, oraz przekazywanie innym. Pozostaje nam taki sposób komunikacji z naszymi parafianami.

Godziny pozostałych Mszy św.  w bieżącym tygodniu podajemy z zakładce - intencje mszalne. Wszystkie komunikaty Księdza Biskupa zamieszczamy w zakładce - aktualności. Więcej informacji funkcjonowania parafii będziemy podawać na bieżąco.

 

* * *

 

W związku z panująca epidemią zwracamy się z serdeczną prośba do naszych Parafian, Gości, ludzi Dobrej woli o wsparcie ofiarą swojej Parafii. Kto chciałby wesprzeć parafię swoją ofiarą podajemy numer konta:

KONTO PARAFIALNE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA W MALANOWIE 

UL. POŁUDNIOWA 9

62-709 MALANÓW

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie

Nr konta:91 8557 0009 0100 3637 2001 0001

Tym wszystkim którzy wspierają swoją parafie w tych trudnych dla wszystkich czasach. Niech dobry Pan Wam wynagrodzi i obdarza swoim błogosławieństwem. Za każdy gest życzliwości, otwarte serce składamy staropolskie serdeczne "Bóg zapłać." "Radosnego Dawcę bowiem miłuję Bóg. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym" (2 Kor 9,7).

Wszystkim naszym Parafinom, Gościom  Solenizantom nowego tygodnia, rolnikom na czas żniw, uczniom na czas nauki, nauczycielom i pracownikom szkół, i wszystkim pracującym i zmagającym się w tym czasie z pandemią koronawirusa i kwarantanną, niech Pan Bóg hojnie błogosławi, abyśmy codziennie  potrafili cieszyć się obecnością Boga i Pana, który pokonał grzech i śmierć. Uczmy się żyć "Wyobraźnią Miłosierdzia"

Klęknijmy zatem i módlmy się wspólnie na zakończenie śpiewając suplikacje: "Święty Boże..."

 

     ks. prał. Stanisław Płaszczyk   

proboszcz