Dziś jest poniedziałek, 30.03.2020, imieniny Amelii, Kwiryna
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 MARCA 2020 r.

1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., oraz 20 marca, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji Ksiądz Biskup uznaje za obowiązujące na terenie Diecezji Włocławskiej wszystkie wskazania wydane przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i prosi Księży o dostosowanie się do nich.

Wszystkie pilne ogłoszenia i komunikaty podajemy w zakładce "aktualności". Bardzo prosimy o ich sprawdzanie i czytanie, oraz przekazywanie innym. Pozostaje nam taki sposób komunikacji z naszymi parafianami.

2. Przypominamy polecenie władz państwowych i ks. Biskupa, że w liturgii (msza św., chrzest, pogrzeb, nabożeństwo) może brać udział tylko do 5 osób!

3. Godziny pozostałych Mszy św.  w bieżącym tygodniu podajemy z zakładce - intencje mszalne. Wszystkie komunikaty Księdza Biskupa zamieszczamy w zakładce - aktualności. Więcej informacji funkcjonowania parafii będziemy podawać na bieżąco.

4. Od dzisiejszej niedzieli przeszliśmy na czas letni, dlatego też Msze św. są od  tego tygodnia o g. 18.00 lub o g. 18.30.

5. W tym tygodniu - już V Tydzień Wielkiego Postu - zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Przez cały tydzień będzie okazja do Spowiedzi św. codziennie od g. 17.00. Przez cały też tydzień od 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość indywidualnej Adoracji. Starajmy się korzystać i ze spowiedzi, i z adoracji stosując wszelkie przepisy bezpieczeństwa i przepisy sanitarne w dobie epidemii. (zachowujmy odległości, odstępy, liczbę osób - 5!!! - w pomieszczeniach)

6. W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. Nie będzie  procesji z palmami wokół kościoła.

7.  Zapraszamy w ciągu tygodnia na nasze stałe cotygodniowe nabożeństwa:

- we wtorek, po Mszy św. o g. 18.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;

- w środę o g. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania naszych intencji na kartkach, próśb, błagań, podziękowań do Matki, która chce nam nieustannie pomagać. W tym tygodniu nie będzie tego nabożeństwa ze względu na Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

8. W  piątek, I Piątek kwietnia. Spowiedź, w Dziadowicach od g.15,30 a Msza św. o g. 16,oo. W Malanowie od g. 17,00 , a Msza św. o g. 18,00. Po Mszy św. o g. 18,00 do g. 21,00 Adoracja N. Sakramentu.   Okazja do Spowiedzi św.

9. W czwartek, 26 III, mieliśmy odwiedzać chorych z Panem Jezusem. W związku z istniejącą sytuacją epidemii, nie będzie objazdu chorych a termin podamy później.

10. Z czasem WIELKIEGO POSTU, związane są piękne i bogate w treść nabożeństwa pasyjne DROGI KRZYŻOWEJ i GORZKICH ŻALI.

Z racji STANU EPIDEMII - WSZYSTKIE TE NABOŻEŃSTWA ZOSTAJĄ ODWOŁANE. NIE BĘDZIE TEŻ DOROCZNEJ DROGI KRZYŻOWEJ NA CMENTARZ.

11. W sobotę, I Sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o g. 17,30.

12. Pamiętajmy i przypominajmy naszym dzieciom o cotygodniowych spotkaniach formacyjnych. Przypominamy że te spotkania mają charakter obowiązkowy.

- Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania:

- I i III niedziela miesiąca o godz. 8.00

- Kandydaci do I Komunii świętej:

- II i IV niedziela miesiąca o godz. 12.00

W czasie epidemii spotkania są zawieszone do odwalania!!!

13. Wszystkim naszym Parafinom, Gościom  Solenizantom nowego tygodnia, na dobre rozpoczęcie Wielkiego Postu  niech Pan Bóg hojnie błogosławi, abyśmy codziennie  potrafili cieszyć się obecnością Boga i Pana, który wzywa nas do bycia doskonałymi - czyli świętymi i walki z pokusami. Prośmy aby Jezus Chrystus - Lekarz - Dusz i Ciał ludzkich, zabrał w końcu od nas to dziadostwo, które na nas spadło. Klęknijmy i módlmy się wspólnie na zakończenie śpiewając suplikacje: "Święty Boże..."

ks. prał. Stanisław Płaszczyk