Dziś jest wtorek, 18.02.2020, imieniny Konstancji, Maksyma
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16 luty 2020 r.

1. Zapraszamy w ciągu tygodnia na nasze stałe cotygodniowe nabożeństwa:

- we wtorek, po Mszy św. o g. 17.00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;

- w środę o g. 17.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania naszych intencji na kartkach, próśb, błagań, podziękowań do Matki, która chce nam nieustannie pomagać.

2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - tygodnika "Idziemy" wraz z diecezjalnym "Ładem Bożym". Dziś godny uwagi jest artykuł tematycznie związany z tajemnicą przeżywania samotności, z wyboru czy z przypadku.

3. Po feriach wracamy jutro do szkoły i do naszych cotygodniowych spotkań w parafii. Przypominamy że te spotkania mają charakter obowiązkowy.

- Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania:

- I i III niedziela miesiąca o godz. 8.00

- Kandydaci do I Komunii świętej:

- II i IV niedziela miesiąca o godz. 12.00

4. Organizujemy ,w tym roku, pielgrzymkę do Fatimy i Santiago De Compostela , samolotem, w dniach 29 09 do 5 10 2020 r. Zapisy do końca lutego. Bardzo prosimy osoby chętne o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w celu podpisania umowy i rezerwacji miejsc. Dziś już 16 luty a termin mamy do końca miesiąca.

Koszt 3150 Zł. i 210 EUR. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii w zakładce "aktualności" - plik do pobrania.

5. W piątki lutego i marca 2020 r. prowadzimy w naszej parafii "Kurs  przedmałżeński". Osoby zainteresowane, które w bieżącym lub przyszłym roku mają zamiar zawrzeć sakramentalne małżeństwo, anie mają ukończonego takiego kursu, serdecznie zapraszamy na spotkania na godzinę 19.00 do świetlicy parafialnej. Można jeszcze się zgłaszać.

6. W sobote 22 lutego, w świetlicy parafialnej odbędzie się Dzień Skupienia dla Modlitewnej Grupy Pallotyńskiej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień w niedzielę tj. 23 lutego, będziemy gościć w naszej parafii Ojca Łukasza Buksę OFM, który jest duszpasterzem młodzieży w swojej zakonnej prowincji. Ojciec Łukasz znany jest już w naszym środowisku, i przybywa raz jeszcze by dzielić się swoją wiarą, radością, energią i zapałem ewangelizacyjnym z nami a szczególnie z młodymi. O godzinie 16.00 zapraszamy młodzież z naszego dekanatu, na comiesięczną EUCHARYSTIĘ MŁODYCH, po której O. Łukasz wraz ze swoim zespołem zaprasza na koncert. Kandydaci do bierzmowania - klasy VIII i VII - mają obowiązek uczestnictwa w tej eucharystii i koncercie. Wszystkich młodych duchem zapraszamy.

8. Jutro w naszej diecezji przeżywamy z Pasterzem Diecezji Ks. Bp. Wiesławem Meringiem, centralne nabożeństwo z okazji XXVIII Światowego Dnia Chorego. Tym razem w Koninie najpierw w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Szpitalnej 45, później w parafii św. Bartłomieja Ap. w Koninie na Starówce (Fara). Transmisja Mszy św będzie dostępna w Radio Maryja i Telewizji TRWAM, oraz na łączach Internetu, od godz. 18.00. Zachęcamy do oglądania i duchowej łączności z wszystkimi chorymi.

9. Wszystkim naszym Parafinom, Gościom  Solenizantom nowego tygodnia,  niech Pan Bóg hojnie błogosławi, abyśmy codziennie  potrafili cieszyć się obecnością  Boga i Pana, który niech będzie i dla nas światłem i solą na ścieżce naszego życia.

ks. prał. Stanisław Płaszczyk