Dziś jest niedziela, 20.09.2020, imieniny Eustachego, Filipiny
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » UWAGA!!! PILNE!!! OD 30 MAJA NIE BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ LIMIT OSÓB W KOŚCIOŁACH!

UWAGA!!! PILNE!!! OD 30 MAJA NIE BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ LIMIT OSÓB W KOŚCIOŁACH!

UWAGA!!! PILNE!!!

OD 30 MAJA 2020

NIE BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ LIMIT OSÓB W KOŚCIOŁACH!!!

CZEKAMY NA WAS I TĘSKNIMY ZA WAMI!!!

Rząd ogłosił właśnie 4. etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych po wybuchu epidemii koronawirusa. Wkrótce zdejmiemy maseczki, otwarte zostaną kina, siłownie, obiekty sportowe.

Nie będą obowiązywały limity w kościołach, obowiązują jednak maseczki i dystans społeczny.

Na konferencji prasowej (27 maja) premier Matusz Morawiecki ogłosił, że od 1 czerwca rozpocznie się czwarty etap odmrażania gospodarki. W pierwszej kolejności (od 30 maja) zdejmiemy maseczki na świeżym powietrzu, ale nadal obowiązkowe będzie zachowanie dwumetrowego odstępu. W zamkniętych pomieszczeniach obowiązek maseczek będzie nadal obowiązywał.

Jest też dobra wiadomość dla narzeczonych. Od 6 czerwca mogą się odbywać wesela i uroczystości rodzinne do 150 osób. Weselnicy nie muszą zakładać maseczek.

zam ks. Marcin Zaworski