Dziś jest poniedziałek, 30.03.2020, imieniny Amelii, Kwiryna
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » „Piękni, Młodzi i Wierzący” „zrywali maski” w Malanowie.

„Piękni, Młodzi i Wierzący” „zrywali maski” w Malanowie.

„Piękni, Młodzi i Wierzący” „zrywali maski” w Malanowie.

„Jeśli nie poznają Cię,

sam ze sobą męczysz się,

maskę zerwij ze swej twarzy,

a zobaczysz co się zdarzy…”

(O. Łukasz Buksa OFM)

https://www.youtube.com/watch?v=2XG-KR5h614&list=RD2XG-KR5h614&start_radio=1

 

 

 

„Piękni, Młodzi i Wierzący” „zrywali maski” w Malanowie.

 

„Zerwij maskę ze swej twarzy”, bo  „możesz więcej”...  i jeszcze więcej, bo „życie tylko jedno masz i musisz o nie dbać” oraz więcej utworów Ojca Łuksza Buksy mogli usłyszeć zebrani w minioną niedzielę 23 lutego, podczas Eucharystii Młodych w Malanowie. Usłyszeć, ale i doświadczyć cudu wspólnoty, modlitwy, uwielbienia Pana Boga.

Kim jest Ojciec Łukasz Buksa?

Franciszkanin, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista, instruktor snowboardu. Odpowiedzialny za referat młodzieżowo – powołaniowy Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie, do której należy część naszej diecezji włocławskiej.

Inspiruje i motywuje ludzi do poznania Boga i życia w prawdzie. Był zaangażowany w  przygotowania młodzieży franciszkańskiej na Światowe Dni Młodzieży z ramienia zakonu. Dziś zagościł w Malanowie, chyba już po raz trzeci.

„Piękni, Młodzi, Wierzący – Eucharystia Młodych” to cykl comiesięcznych spotkań zapoczątkowany w dekanacie turkowskim, jeszcze kilka lat temu. Najpierw miał młodzież przygotowywać do światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Teraz jako pokłosie tamtych niezwykłych dnia ma na celu integrację i wspólną modlitwę wszystkich, którzy czują się młodo niezależnie od wieku. Bo to prawda, że ciało się starzeje a duch ciągle jest młody.

Zazwyczaj msza ta odbywa się w trzeci piątek miesiąca o 19:00, w tym miesiącu jednak, ze względu na koncert Ojca Łukasza Buksy wyjątkowo Eucharystia miała mieć miejsce w niedzielę. Dzięki staraniom ks. proboszcza prałata Stanisława Płaszczyka oraz pani Teresy Toms, O. Łukasz Buksa wraz ze swoim zespołem zagościł w niedzielne popołudnie w Malanowie

„Młodzi, Piękni i Wierzący” wypełnili kościół parafialny. Nie zabrakło także tych nieco starszych, ale i do nich zwrócił się Ojciec Buksa, prosząc aby po prostu byli ze swoimi dziećmi. Bo to co najważniejsze  dać młodym to nasz czas i bycie z nimi. Tak jak Chrystus z dzisiejszej Ewangelii On jest po to by był, podnosił nas gdy upadamy i wspierał nas w naszym życiu.

A młodych zachęcał by do końca zaufali Chrystusowi, takimi jacy są, ze wszystkimi swoimi słabościami, możliwościami. Tylko prosił o odwagę pójścia za Chrystusem. Bo naprawdę „możesz więcej” jeśli chcesz, tylko „zerwij maskę ze swej twarzy, a zobaczysz co się zdarzy”. Bo macie być świętymi, czyli doskonałymi. Bo tak naprawdę to „wszystko jest wasze, wy zaś Chrystusa, a Chrystus – Boga.” (por. 1 Kor 3,23) komentował czytania kaznodzieja.

To naprawdę nam się wydarzyło w minionej niedzieli. Choć pogoda nie sprzyjała. To Ci co wybrali, to południe i wieczór mogli doświadczyć „czegoś więcej” w czasie Eucharystii i koncertu uwielbienia Boga. I jak podkreślił to ks. prałat to było bardzo dobre przejście od karnawału do wielkiego postu, który już w najbliższą środę rozpoczniemy. Tak przeprowadził nas o. Buksa, swoim słowem, modlitwą, piosenką, refleksją. Od karnawału do postu, od zabawy do modlitwy, od hałasu do ciszy, w której wszyscy mogli usłyszeć głos przychodzącego Boga.To co się wydarzyło w Malanowie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! JEZUS objawił swą moc. Żyjmy w prawdzie, wolności, bez masek! Skomentował to wydarzenie O. Buksa.

https://www.youtube.com/watch?v=kK5angAKgD8

 

 

ks. Marcin Zaworski

 


Pozostałe aktualności