Dziś jest niedziela, 20.09.2020, imieniny Eustachego, Filipiny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » "ŁAŃCUCH DOBRA"... Nasz dar na stulecie urodzin Jana Pawła II

"ŁAŃCUCH DOBRA"... Nasz dar na stulecie urodzin Jana Pawła II

"ŁAŃCUCH DOBRA"... Nasz dar na stulecie urodzin Jana Pawła II

Święty Jan Paweł II Wielki od zawsze, dla naszych uczniów, rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej w Malanowie był wielkim Autorytetem.

W roku 2020 ogłoszonym rokiem Jana Pawła II z inicjatywy katechetów dołączyliśmy do projektu ,,Dar na 100”. W ramach tego projektu uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami gromadzili dobre uczynki. Zapisywali, bądź rysowali je na żółtych i białych kartkach, by następnie połączyć je w łańcuch. Mieliśmy zaplanowane złączenie wszystkich łańcuchów zrobionych w poszczególnych klasach w jeden wspólny dar dla Ojca Świętego. Epidemia koronawirusa utrudniła, ale nie przerwała naszego działania. Dzieci przygotowały łańcuchy w swoich domach, a ich trud i owocna pomoc rodziców są świadectwem przywiązania do Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły połączymy dziecięce dzieła w jeden ,,Łańcuch Dobrych uczynków.”

Tę wspólnotę dobra budowali uczniowie, rodzice, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Malanowie pod kierunkiem katechetów. Nasza inicjatywa będzie zapisana i złożona w specjalnej księdze w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie jako dar na stulecie urodzin Jana Pawła II.

Klasy starsze w ramach lekcji religii pogłębiały swoją wiedzę o naszym Papieżu, realizując program zatytułowany ,,Jan Paweł II wychowuje nas na świadomych świadków Jezusa Chrystusa w programie pielgrzymek do Polski”. Jako efekt tego programu powstały plakaty przedstawiające 8 pielgrzymek do Polski. Plakaty prezentowane na korytarzu szkolnym są świadectwem wiary naszej młodzieży.

W ostatnim czasie 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II-online.

Wszystkie działania związane z Janem Pawłem II jakie podejmowane są w szkole świadczą, że Ojciec Święty jest dla nas Przyjacielem, wielkim Autorytetem i w każdej sytuacji chcemy czerpać z Jego nauki.

                                                                      

                                                  Małgorzata Przybylak

 

 

Więcej zdjęć w GALERII parafii. Kolaż musiał być zrobiony i wysłany do 18 maja 2020 r. ale rok Św. Jana Pawła II trwa, prosimy o przysyłanie dalszych zdjęć, a stopniowo będziemy je umieszczać w galerii. Myślę, że powinno ich być 100 na 100.

A poniżej do pobrania...

Galeria - kolaż...


Pozostałe aktualności