Dziś jest środa, 11.12.2019, imieniny Damazego, Waldemara
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » Grób Pański - Malanów 2018

Grób Pański - Malanów 2018

Grób Pański - Malanów 2018
Tegoroczna dekoracja Bożego Grobu nawiązuję w swym wystroju do przeżywanego roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na pionowej belce krzyża pojawił się Orzeł w koronie - godło Rzeczpospolitej. Zerwany łańcuch zawieszony na ramionach pionowych krzyża to symbol wyzwolenia po 123 latach niewoli. To także symbol uwolnienia, z grzechu i śmierci. Po prawej stronie - gołębica - symbol Ducha Świętego - nawiązuje do hasła przeżywanego roku duszpasterskiego: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym." W centrum grobu - Jezus Chrystus - Alfa i Omega - Początek i Koniec - dziejów wszechświata. Ten sam, wczoraj, dziś i na wieki, ukryty pod postacią Chleba. Całość dekoracji wypełniona została białymi kwiatami - anturium (podziw i uznanie) i hortensje (złote serce). Kolor biały w liturgii oznacza: czystość, niewinność. Używany jest podczas ważnych uroczystości i wspomnień świętych pańskich.
 
MZ
 

Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Marka Nowickiego


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności