Dziś jest niedziela, 15.09.2019, imieniny Albina, Nikodema
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Parafia Malanów » Aktualności » Dzień Wspólnoty Ruchu Lednickiego

Dzień Wspólnoty Ruchu Lednickiego

Dzień Wspólnoty Ruchu Lednickiego
Od ponad roku w naszej parafii rozwija się Ruch Lednicki, który swoje działanie opiera na Chrystusie oraz słowach: Ludzie Ewangelii Daleko Nieście Imię Chrystusa Amen.

Spotkania Ruchu Lednickiego odbywają się w każdy piątek. Zaczynamy Mszą Świętą o godzinie 18:00 a następnie przechodzimy do salki na dalszą część spotkania.

Na spotkaniu:

- dobrze się bawimy,

- tańczymy do pieśni lednickich,

- rozmawiamy otwarcie na każdy temat,

- dzielimy się naszymi wątpliwościami w wierze,

- słuchamy słów Pisma Świętego.

Dnia 20 października 2018 odbyło się swoiste święto a mianowicie spotkanie Wspólnot Ruchu Lednickiego ze Środkowej Polski. Nad Lednicą zagościły wspólnoty z Malanowa, Gniezna i Kostrzyna. Świętowanie rozpoczęliśmy wspólnym poczęstunkiem. Następnie powitaliśmy to miejsce i Pana Boga wspólną modlitwą. Kolejnym punktem dnia była praca w grupach i próba odpowiedzi na pytanie: Jaki wpływ na moje codzienne życie ma wybór Chrystusa. Podsumowaniem tej części była krótka konferencja pt. Jezus Drogą, Prawdą, Życiem.

Punktem kulminacyjnym była uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Księży, opiekunów Wspólnot. Słowo Boże skierował do nas ojciec Wojciech Prus, który przekonywał nas, że Jezus nam ufa i każdego dnia wypowiada Twoje imię i mówi ufam Ci.

Po uczcie Eucharystycznej odbyła się uczta dla ciała czyli pyszny obiadek i szybki spacerek pod Rybę. Bo jest wiadomym, że …. Ruch to zdrowie.

 

Joanna Kowalska

 

Foto; Archiwum Ruchu Lednickiego w Malanowie

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności